Rady a tipy

Aktivní ingredience

Vitamín B1

Není uložen v lidském těle, což znamená, že musí být dodáván každý den. Je to nezbytné pro normální funkci nervového, kardiovaskulárního, endokrinního a gastrointestinálního systému. Používá se k léčbě seborrhea (olupující se kůže na hlavičce), dermatitidy, ekzému a při dalších kožních onemocněních. Má antioxidační účinek. Jeho nedostatek způsobuje různé poruchy ve fungování nervové soustavy, nespavost, podrážděnost. Zubní gel Bochko obsahuje Vitamín B1 v množství úměrném pro dítě.

Vitamín C

Jedním z nejpřínosnějších vitamínů pro děti, protože posiluje imunitní systém. Je vhodné ho užít při prvních příznacích nachlazení a během období rekonvalescence po virových infekcích. Vitamín C má anti – alergenní účinky a je to silný antioxidant. Zabraňuje vzniku vředů a jiných infekcí v dutině ústní, a to zejména v období prořezávání zoubků. Zubní gel Bochko obsahuje Vitamín C v množství úměrném pro dítě.

Vitamín Е

Jeden z nejdůležitějších vitamínů pro kůži. Jeho úkolem je  vytvoření lipidů v kůži – látky, které hydratují a činí ji pružnou. Je hojně používán v kosmetice. Další důležitou funkcí Vitamínu E je, že chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením UV paprsků. Pomáhá zvýšit obranné ​​funkce kůže, stimuluje tvorbu červených krvinek. BOCHKO ochranný krém a BOCHKO dětské krémové  mýdlo obsahují vitamín E v množství úměrném pro dítě.

Vitamín K

Je vytvářen s pomocí bakterií u lidí a zvířat. V mírném množství má příznivý účinek jako koagulant jako prevence ztráty krve v případě zranění. Pomáhá k syntéze některých proteinů, které jsou součástí krevní plazmy, ledvin a kostí. Zubní gel Bochko obsahuje Vitamín K v množství úměrném pro dítě.

Oxid zinečnatý

Je nejlepším pomocníkem maminek v boji proti opruzeninám. Jeho tenké částice pomáhají nejen uzdravovat pokožku, ale také ničí bakterie a neutralizují nepříjemný zápach. Oxid zinečnatý funguje také jako filtr proti UV slunečním paprskům (absorbuje je). To je důvodem, proč je široce používán jako ochrana proti slunečnímu záření . Oxid zinečnatý je hlavní přísadou našeho Bochko krému proti opruzeninám a Bochko ochranného krému pro všechna roční období.

Panthenol

Jedna z nejdůležitějších složek každého kosmetického přípravku – proniká do vnější vrstvy pokožky a udržuje přirozenou vlhkost, stimuluje růst buněk a jejich regeneraci. Zrychluje lipidy a syntézu bílkovin, která regeneruje pokožku. Působí konejšivě při podráždění pokožky a kožních problémech. Panthenol je přísadou v Bochko dětském tělovém mléce, Bochko ochranném krému a Bochko krémovém mýdle.

Šalvěj

Latinské jméno – Salvia officinalis – znamená “ léčit “ a tradiční medicína ji doporučuje pro téměř každý problém. Extrakt ze Šalvěje má silný přírodní protizánětlivý účinek. Extrakt ze šalvěje se používá v BOCHKO zubním gelu.

Olivový olej

Má antialergický a antioxidační účinek. Jedná se o jednu z nejstarších a nejznámějších kosmetik. Olivový olej zlepšuje absorpční kvalitu všech výrobků, které je obsahují. Olivový olej je použit v Bochko dětském oleji, Bochko dětském tělovém mléce  a Bochko dětském krémovém mýdle.

Heřmánek

Je jedním z královen přírodní kosmetiky. Má antiseptický a anti- zánětlivý účinek. Je zdrojem alfa bisabololu , který stimuluje krevní oběh, pomáhá hojení ran a udržuje přirozenou lipidovou rovnováhu pokožky. Výtažek z heřmánku se používá v Bochko dětském oleji a Bochko krémovém mýdle.

Lípa

Lipový extrakt má silný uklidňující a hydratační účinek na pokožku. Zabraňuje nadměrnému pocení. Tradiční medicína jej doporučuje při popáleninách a kožních vyrážkách. Lipový extrakt je obsažen v Bochko dětském šampónu.

Měsíček lékařský

Jedna z nejoblíbenějších zahradních květin a nejrespektovanějších bylin, která se používá stále častěji v kosmetice po celém světě. Extrakt z Měsíčku působí blahodárně na kůži, pomáhá rychleji hojit rány a zabraňuje zánětům. Má silný anti- mikrobiální a uklidňující účinek. Extrakt z Měsíčku lékařského je obsažen v Bochko dětském oleji a Bochko ochranném krému.

Ruj vlasatá

Nebo lépe známá jako “ kouřový strom “ roste v Evropě a Severní Asii. Kouřový strom má krásné růžové květy,  zpeřené – důvod, proč se v minulosti nazýval “ paruka stromu „. Vzhledem k vysokému obsahu tříslovin má přirozený antioxidační a antibakteriální účinek. Extrakt z kouřového stromu je obsažen v Bochko krému proti opruzeninám, Bochko dětském mýdle a Bochko vlhčených ubrouskách.

Šípková Růže

Rostlina s nejvyšším obsahem Vitamínu C, která roste v našem regionu . Plody Šípkové Růže obsahují téměř všechny vitamíny – С , Р , В , Е , K a karoten. Extrakt ze Šípku je dobře známý v tradiční medicíně, protože jemně zastavuje krvácení. Vysoký obsah pektinu přispívá ke zlepšení trávení . Extrakt  ze Šípku je obsažen v Bochko zubním gelu.

Extrakt z pšeničných klíčků

Je absolutní vítěz v obsahu přírodního Vitamínu E. Tento vitamín podporuje nejdůležitější procesy k§že – tvorba kolagenu a elastinu, produkci nových kožních buněk, ochranu před volnými radikály. Je bohatý na vitamíny А , B, D, F, PP,  kyselinu pantotenovou a kyselina listovou, omega- mastné kyseliny a beta – glukany – látky, které stimulují přirozenou ochranu kůže proti mikrobům, znečištění a UV záření. Extrakt z pšeničných klíčků je obsažen v Bochko dětském oleji.

Levandule

Extrakt z Levandule má uklidňující, antiseptický, vyživující účinek a stimuluje regeneraci kožních buněk. Levandulový olej zabíjí mnoho virů a bakterií, především streptokoků. Levandule byla známa již ve starém Římě. Tradovalo se, že její vůně slouží jako ochrana proti “ zlým oči “ (uhranutím).

Glycerin

Je látka, která účinně zadržuje vodu v pokožce po dobu 24 hodin. Odstraňuje nepříjemný pocit suché pokožky a chrání ji před škodlivým vlivem vnějších faktorů a bytové chemie. Po pravidelném používání výrobků s glycerinem se kůže  stává hladší. Vyhlazuje, zlepšuje elasticitu, upravuje procesy obnovy pokožky. Přídavek glycerinu najdete v Bochko jemném tekutém mýdle, Bochko dětském šampónu, Bochko dětském mycím prostředku na nádobí.

Tapioka

Je škrob, extrahovaný z kořenů manioku.  Je jednou z hlavních potravin v mnoha částech  světa – Asii , Africe a Jižní Americe. V kosmetice se používá jako přírodní, hypoalergenní vysoušecí činidlo. Tapioková mouka je skvělou náhradou za pudr, který může způsobovat alergie a dýchací potíže. Tapioka je obsažena v Bochko dětském tekutém prášku.

 

Rady

 

Bochko dětský krém proti opruzeninám může být Vaším skutečným pomocníkem i dlouho poté, co dítě vyroste. Napomáhá hojení ran, proti vyrážce a podráždění pokožky.

Aby vaše ruce „nepoškrábaly“ citlivou dětskou pokožku, před použitím Bochko dětského oleje si jej jemně vmasírujte do dlaní. Vaše ruce pak budou měkké a bezpečné.

Bochko dětské mléko lze použít nejen na masáž , ale také jako čistící mléko při výměně plenky.

Pokud je pokožka Vašeho dítěte mimořádně citlivá na prací prostředky, můžete použít Bochko dětské mýdlo pro ruční praní.

Pokud máte tvrdší vodu (s větším množstvím vápence), je vhodné použít větší množství dětského šampónu Bochko.

Bochko mycí prostředek na nádobí nenahrazuje ostatní hygienické procedury jako je sterilizace.  Po použití koncentrátu nádobí vždy důkladně opláchněte vodou !

Pro aplikaci Bochko zubního gelu lze použít i dudlík jímž potřete dásně.

Bochko ochranný krém je vhodný pro všechna roční období, ale neobsahuje sluneční ochranný UV faktor. UV filtry v Bochko ochranném krému slouží pouze jako nepřímá ochrana proti slunečnímu záření. Nedopusťte, aby vaše dítě zůstávalo na přímém slunci, protože to může způsobit popáleniny !

 

Dodržování osobní hygieny

 

Obavy o hygienu a čistotu rukou Vašich dětí jsou zcela přirozené. Statistiky uvádějí, že více než 80 % infekčních onemocnění všech lidí se přenáší pomocí špinavých rukou. Můžeme předpokládat, že u dětí je tento podíl vyšší. Ale každý problém má obvykle sofistikované jednoduché řešení:

  1. Vytvořte u svých dětí návyk, aby si myly ruce pokaždé, když použijí nočník nebo záchod. Po procházce nebo hraní venku umyjte ruce sobě i  dítěti. Měli byste být dítěti příkladem, aby  pochopilo, jak důležité je mít ruce čisté.