Aktivní ingredience

Vitamín B1

Není uložen v lidském těle, což znamená, že musí být dodáván každý den. Je to nezbytné pro normální funkci nervového, kardiovaskulárního, endokrinního a gastrointestinálního systému. Používá se k léčbě seborrhea (olupující se kůže na hlavičce), dermatitidy, ekzému a při dalších kožních onemocněních. Má antioxidační účinek. Jeho nedostatek způsobuje různé poruchy ve fungování nervové soustavy, nespavost, podrážděnost. Zubní gel Bochko obsahuje Vitamín B1 v množství úměrném pro dítě.

Vitamín C

Jedním z nejpřínosnějších vitamínů pro děti, protože posiluje imunitní systém. Je vhodné ho užít při prvních příznacích nachlazení a během období rekonvalescence po virových infekcích. Vitamín C má anti – alergenní účinky a je to silný antioxidant. Zabraňuje vzniku vředů a jiných infekcí v dutině ústní, a to zejména v období prořezávání zoubků. Zubní gel Bochko obsahuje Vitamín C v množství úměrném pro dítě.

Vitamín Е

Jeden z nejdůležitějších vitamínů pro kůži. Jeho úkolem je  vytvoření lipidů v kůži – látky, které hydratují a činí ji pružnou. Je hojně používán v kosmetice. Další důležitou funkcí Vitamínu E je, že chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením UV paprsků. Pomáhá zvýšit obranné ​​funkce kůže, stimuluje tvorbu červených krvinek. BOCHKO ochranný krém a BOCHKO dětské krémové  mýdlo obsahují vitamín E v množství úměrném pro dítě.

Vitamín K

Je vytvářen s pomocí bakterií u lidí a zvířat. V mírném množství má příznivý účinek jako koagulant jako prevence ztráty krve v případě zranění. Pomáhá k syntéze některých proteinů, které jsou součástí krevní plazmy, ledvin a kostí. Zubní gel Bochko obsahuje Vitamín K v množství úměrném pro dítě.

Oxid zinečnatý

Je nejlepším pomocníkem maminek v boji proti opruzeninám. Jeho tenké částice pomáhají nejen uzdravovat pokožku, ale také ničí bakterie a neutralizují nepříjemný zápach. Oxid zinečnatý funguje také jako filtr proti UV slunečním paprskům (absorbuje je). To je důvodem, proč je široce používán jako ochrana proti slunečnímu záření . Oxid zinečnatý je hlavní přísadou našeho Bochko krému proti opruzeninám a Bochko ochranného krému pro všechna roční období.

Panthenol

Jedna z nejdůležitějších složek každého kosmetického přípravku – proniká do vnější vrstvy pokožky a udržuje přirozenou vlhkost, stimuluje růst buněk a jejich regeneraci. Zrychluje lipidy a syntézu bílkovin, která regeneruje pokožku. Působí konejšivě při podráždění pokožky a kožních problémech. Panthenol je přísadou v Bochko dětském tělovém mléce, Bochko ochranném krému a Bochko krémovém mýdle.

Šalvěj

Latinské jméno – Salvia officinalis – znamená “ léčit “ a tradiční medicína ji doporučuje pro téměř každý problém. Extrakt ze Šalvěje má silný přírodní protizánětlivý účinek. Extrakt ze šalvěje se používá v BOCHKO zubním gelu.

Olivový olej

Má antialergický a antioxidační účinek. Jedná se o jednu z nejstarších a nejznámějších kosmetik. Olivový olej zlepšuje absorpční kvalitu všech výrobků, které je obsahují. Olivový olej je použit v Bochko dětském oleji, Bochko dětském tělovém mléce  a Bochko dětském krémovém mýdle.

Heřmánek

Je jedním z královen přírodní kosmetiky. Má antiseptický a anti- zánětlivý účinek. Je zdrojem alfa bisabololu , který stimuluje krevní oběh, pomáhá hojení ran a udržuje přirozenou lipidovou rovnováhu pokožky. Výtažek z heřmánku se používá v Bochko dětském oleji a Bochko krémovém mýdle.

Lípa

Lipový extrakt má silný uklidňující a hydratační účinek na pokožku. Zabraňuje nadměrnému pocení. Tradiční medicína jej doporučuje při popáleninách a kožních vyrážkách. Lipový extrakt je obsažen v Bochko dětském šampónu.

Měsíček lékařský

Jedna z nejoblíbenějších zahradních květin a nejrespektovanějších bylin, která se používá stále častěji v kosmetice po celém světě. Extrakt z Měsíčku působí blahodárně na kůži, pomáhá rychleji hojit rány a zabraňuje zánětům. Má silný anti- mikrobiální a uklidňující účinek. Extrakt z Měsíčku lékařského je obsažen v Bochko dětském oleji a Bochko ochranném krému.

Ruj vlasatá

Nebo lépe známá jako “ kouřový strom “ roste v Evropě a Severní Asii. Kouřový strom má krásné růžové květy,  zpeřené – důvod, proč se v minulosti nazýval “ paruka stromu „. Vzhledem k vysokému obsahu tříslovin má přirozený antioxidační a antibakteriální účinek. Extrakt z kouřového stromu je obsažen v Bochko krému proti opruzeninám, Bochko dětském mýdle a Bochko vlhčených ubrouskách.

Šípková Růže

Rostlina s nejvyšším obsahem Vitamínu C, která roste v našem regionu . Plody Šípkové Růže obsahují téměř všechny vitamíny – С , Р , В , Е , K a karoten. Extrakt ze Šípku je dobře známý v tradiční medicíně, protože jemně zastavuje krvácení. Vysoký obsah pektinu přispívá ke zlepšení trávení . Extrakt  ze Šípku je obsažen v Bochko zubním gelu.

Extrakt z pšeničných klíčků

Je absolutní vítěz v obsahu přírodního Vitamínu E. Tento vitamín podporuje nejdůležitější procesy kůže – tvorba kolagenu a elastinu, produkci nových kožních buněk, ochranu před volnými radikály. Je bohatý na vitamíny А , B, D, F, PP,  kyselinu pantotenovou a kyselina listovou, omega- mastné kyseliny a beta – glukany – látky, které stimulují přirozenou ochranu kůže proti mikrobům, znečištění a UV záření. Extrakt z pšeničných klíčků je obsažen v Bochko dětském oleji a Bochko hydratačním krému.

Levandule

Extrakt z Levandule má uklidňující, antiseptický, vyživující účinek a stimuluje regeneraci kožních buněk. Levandulový olej zabíjí mnoho virů a bakterií, především streptokoků. Levandule byla známa již ve starém Římě. Tradovalo se, že její vůně slouží jako ochrana proti “ zlým oči “ (uhranutím).

Glycerin

Je látka, která účinně zadržuje vodu v pokožce po dobu 24 hodin. Odstraňuje nepříjemný pocit suché pokožky a chrání ji před škodlivým vlivem vnějších faktorů a bytové chemie. Po pravidelném používání výrobků s glycerinem se kůže  stává hladší. Vyhlazuje, zlepšuje elasticitu, upravuje procesy obnovy pokožky. Přídavek glycerinu najdete v Bochko jemném tekutém mýdle, Bochko dětském šampónu, Bochko dětském mycím prostředku na nádobí.

Tapioka

Je škrob, extrahovaný z kořenů manioku.  Je jednou z hlavních potravin v mnoha částech  světa – Asii , Africe a Jižní Americe. V kosmetice se používá jako přírodní, hypoalergenní vysoušecí činidlo. Tapioková mouka je skvělou náhradou za pudr, který může způsobovat alergie a dýchací potíže. Tapioka je obsažena v Bochko dětském tekutém prášku.